BX80526F667256E - Intel Pentium III Single-core 1 Core 667MHz 133MHz FSB 256KB L2 Cache Socket PPGA370 Processor
Brand:
Intel
SKU:
BX80526F667256E
No reviews yet Write a Review
Free Shipping
Upto 10 LBS
Customer Help
Best Price
Guarantee
Secure Payment
Method
Intel Pentium III 667MHz 256KB L2 Cache Processor for Socket PPGA370 Servers
Image may differ from the actual product
EXPERT TEAM SUPPORT
Request A Bulk Quote
Description
Details
Brand
Intel
Weight
3.00 LBS
Product Line
Pentium III
# of Cores
Single-core (1 Core)
Processor Speed
667 MHz
FSB
100 MHz
Level 2 Cache Memory
256 KB
Processor Bit
32-bit
lithography
130 nm
Socket Type
Socket PPGA370
Thermal Power
30.4 Watts
Thermal Specification
69 °C