D240EM-00 - Dell 240W AC 100-240V Power Supply
Brand:
Dell
SKU:
D240EM-00
No reviews yet Write a Review
Free Shipping
Upto 10 LBS
Customer Help
Best Price
Guarantee
Secure Payment
Method
Dell D240EM-00 240W Power Supply for Servers
Image may differ from the actual product
EXPERT TEAM SUPPORT
Request A Bulk Quote
Description
D240EM-00 - Dell 240-Watts 100-240V AC 50-60Hz Power Supply for Optiplex 3040/5040
Details
Brand
Dell
Weight
8.00 LBS
Input Current
4 A
Input Frequency
50-60 Hz
Input Voltage
100-240 V
Maximum Power
240 Watts
Output Voltage
+12Va @ 16.5A, +12Vb @ 16A, +12Vsb @ 2.5A