PSI5-800RT120 - Liebert 800VA 720W 120V 2U Rack/Tower UPS
Brand:
Liebert
SKU:
PSI5-800RT120
No reviews yet Write a Review
Free Shipping
Upto 10 LBS
Customer Help
Best Price
Guarantee
Secure Payment
Method
Liebert PSI5 800VA 120V 60Hz UPS for NEMA 5-15R, 2U Rack/Tower, PSI5-800RT120
Image may differ from the actual product
EXPERT TEAM SUPPORT
Request A Bulk Quote
Description
PSI5-800RT120 - Liebert PSI5 720-Watts 800VA 120V 60Hz 6 NEMA 5-15R 2U Rack/Tower UPS
Details
Brand
Liebert
Weight
28.40 LBS
Plug/Connector Type
NEMA 5-15
Receptacles
6 x NEMA 5-15R
Switching Time
6 ms
Load Capacity (VA)
800 VA
Load Capacity (Watt)
720 W
Input Voltage
120 V AC
Input Voltage Range
75 V AC - 146 V AC
Output Voltage
100 V AC, 110 V AC, 115 V AC, 120 V AC, 125 V AC